''Jazykové soubory pro PhotoFiltre''


Prosim zahlasujte TUstrašně moc prosím poslední kolo
(za selenagomez-webs Kristen Stewart )


Jaro,Léto,Podzim,Zima

Mlha

17. ledna 2011 v 17:24 | Vít Kilián
Mlha je oblak, který leží bezprostředně nad zemí a výrazně omezuje viditelnost na vzdálenost nižší než 1 km. Vzniká kondenzací vodní páry v přízemní vrstvě vzduchu. Skládá se s malých vodních kapiček nebo drobných ledových krystalků rozptýlených ve vzduchu. Mlha se od oblaku odlišuje pouze tím, že se dotýká zemského povrchu, zatímco oblak nikoliv. Ochlazování vzduchu, nad zemským povrchem, které způsobuje vznik mlhy, může být vyvoláno různými faktory.
Mlha vzniká jako důsledek kondenzace v přízemní vrstvě vzduchu. Vzniká tehdy, poklesne-li teplota vzduchu pod teplotu rosného bodu. Podle způsobu, jakým dochází k ochlazování vzdušné masy rozlišujeme několik typů mlhy:

    * radiační mlhy
    * advekční mlhy
    * mlhy z vypařování
    * mlhy z promíchávání
    * orografické mlhy
    * městské mlhy
    * mlhy vznikající kombinací výše uvedených druhů.

Jaro

16. ledna 2011 v 18:08 | Vít Kilián


Jaro (zastarale Vesna) je jedno ze čtyř ročních období. V mírném pásu se
vyznačuje začátkem

vegetativní aktivity rostlin a zvýšením aktivity živočichů. Prodlužují se dny, otepluje se. Do jara patří měsíce březen, duben, květen. Jarní prazdniny jsou ale i v únoru.
Astronomické jaro začíná jarní rovnodenností (na severní polokouli zpravidla 20. března, na jižní 23. září) a končí letním slunovratem (na severní polokouli zpravidla 21. června, na jižní 21. prosince). Termíny počátku a konce mohou být o dva dny posunuty kvůli nepravidelnostem souvisejícím s přestupnými roky.

V meteorologii jsou souhrnným termínem jaro označeny měsíce březen, duben a květen (září, říjen a listopad na jižní polokouli).
Rozdělení roku na jaro, léto, podzim a zimu je zřetelně vidět pouze v oblasti mírného a subarktického pásu. V oblasti tropů roční doby v podstatě neexistují, v subtropech může být rok rozdělen zpravidla na dvě období - období dešťů a období sucha, v okolí severního a jižního pólu je po celý rok zimní počasí (hrají zde ovšem velkou roli polární den a noc).

Tohle je náš stromek

24. prosince 2010 v 7:19 | Vít Kilián

Vánoční zvyky

12. prosince 2010 v 7:36 | Vít Kilián
Lití olova
Vánoční zvyk:
Nad plamenem se v kovové nádobce (nejlépe ocelové) rozžhaví kousek olova až k bodu tání. Připravte si nádobu s vodou, a tekoucí olovo do ní opatrně, ale naráz vlije. Vznikne tak odlitek velmi abstraktních tvarů. Přítomní se pak snaží rozpoznat, čemu nebo komu je odlitek podobný. Podle tvaru se pak usuzuje, co koho čeká. Olovo má nízký bod tání a jde to snadno.

Ahoj zítra je 3 advent

11. prosince 2010 v 8:32 | Vít Kilián
Jo,jo zítraje třetí advent.Já budu od půl devátý v Plzni na bráchovo turnaji.Já ho budu mít až od jedenácti do tří.Snad jim to tam pochytam.Minulej turnaj sem si zahrál poly.Střídaly mě do útoku a do obrany.Nejvíc mi to šlo v tý bráně no.A teť budu zas chytat.Brácha hraje v útoku.V útoku mu to docela jde.Já jsem byl 3krát nejlepší brankář.

Advent

10. prosince 2010 v 15:16 | Vít Kilián
Advent (z lat. adventus příchod) je začátkem liturgického roku a přípravou na Vánoce. V teologickém smyslu se advent vyznačuje dvojím očekáváním - slavnosti narození Ježíše Krista a jeho druhého (eschatologického) příchodu na konci času (paruzie).         Dějiny Adventu
Původně pochází pojem advent z řeckého pojmu ἐπιφανεία (epifaneia zjevení). Takto se označoval příchod božstva do chrámu nebo návštěvu krále.

5Díl vánoce-Rituály.

9. prosince 2010 v 17:49 | Vít Kilián

Led

7. prosince 2010 v 20:21 | Vít Kilián
Soubor:SnowflakesWilsonBentley.jpg
Obecné
Kategorie     Minerál
Chemický vzorec     H2O
Identifikace
Barva     čirý až mléčně zakalený
Vzhled krystalu     agregáty
Soustava     šesterečná
Tvrdost     1,5
Lesk     skelný
Štěpnost     neštěpný
Vryp     bílý
Hustota     0,917 g/cm³
Rozpustnost      ??

Vánoční symboly

7. prosince 2010 v 15:13 | Vít Kilián
Děťátko (narození)
- znamená zrod něčeho nového
(před sebou má budoucnost)
- narození Ježíše , který byl celým světem očekáván, do něj byla vkládana naděje a očekávaní
lepšího světa

Betlém
- je místo, kde nastal velký zlom v dějinách lidstva
- tradice stavění Betlémů je velni stará
(starší než zdobení stromečku)
- Betlém se dříve stavěl v kostelech, v době osvícení se ujal mezi prostým lidem
- stavěly se i živé Betlémy, vystupovali živé lidé a zvířata
Máme různé Betlémy,nejznámější Betlémy:
- Orlických hor
- Podkrkonoší
- Třebíčska
- z Příbramska

Zasněžená krajina

2. prosince 2010 v 6:00 | Vít Kilián
Zasněžená krajina působí tak nevinně a krásně, avšak pro některé obyvatelé lesa je tak krutá jako smrt. Pro jiné je zas taková procházka zasněženými stromy nesmírně uklidňující a krásná. Působí při ní uspokojující nálada. Při chůzi lesem se vaše boty pomalu ale jistě boří do hebkého, měkoučkého a čerstvě napadnutého sněhu, který vám zůstává na botě po každém kroku. Často si v zimě jen tak lehnu do sněhu a vychutnávám si ten pocit volnosti ... ležím tam a cítím se jako v ráji ... promnu si oči a vidím, jak si nade mnou podávají ruce zasněžené stromy a tiše si povídají. http://files.myopera.com/Blanka/blog/Zasnezena%20Krajina.png
 
 

Reklama

Děkuju za vaši návštěvnost :)) ...Doufám že se sem zase někdy vrátíš :))...Jukni klidně do Archívu :) Možná tam najdeš něco co budeš potřebovat :) .. pokud se ti tu nelíbilo klikni /SEM/ žádnej vir jen prostě vypadneš z mého blogu když se ti tu nelíbí ;)