''Jazykové soubory pro PhotoFiltre''


Prosim zahlasujte TUstrašně moc prosím poslední kolo
(za selenagomez-webs Kristen Stewart )


Leden 2011

Mám new...

31. ledna 2011 v 20:11 | Vít Kilián
postavu na s5.Server 5 je další server Shakes and Fidget.Založil jsem si tam postavu jménem
"Vitek2."Hrajou tam kámoši z pozemáku.Teťko jsem 5 level.No tak jak koukám doost krátký článek.Napsal jsem tenhle článek jen proto abych měl víc článků.

Halový titul slaví Rakovník a ženy Slavie

31. ledna 2011 v 12:17 | Vít Kilián |  sport
Titul v halové extralize získali pozemní hokejisté Rakovníka. Ve finále v pražském Edenu porazili Litice 4:0. Ženskou soutěž ovládly po výhře 6:2 nad Pragou hráčky Slavie Praha.
Rakovník po vítězství v základní části i ve vyřazovacích bojích potvrdil roli suveréna sezony, když si v semifinále poradil 6:1 s Bolevcem. Litice do finále postoupily po výhře 6:5 nad obhájcem Slavií, zápas o titul už ale nezvládly a nedaly ani gól.

Pohoří

29. ledna 2011 v 15:37 | Vít Kilián |  Zajímvosti
Pohoří, nebo také hory, je, podle nejjednodušší definice, skupina hor obklopených nížinou. Do pohoří přitom patří celá část krajiny přesahující nížinu, tedy nejen vrcholky, ale i horská sedla, údolí a plošiny menšího rozsahu. Pohoří mohou být vzájemně oddělena horskými průsmyky, toky řek či jinými výraznými útvary; často je ale vymezení hranice pohoří konvenční. V obecném významu nemusí mít jedno pohoří jednotný geologický původ.Typická pro horskou krajinu je jak vyšší nadmořská výška, tak velké rozdíly ve výšce mezi údolími a vrcholky hor. Hory se nejčastěji rozdělují právě podle nadmořské výšky - pohoří s vyšší absolutní nadmořskou výškou se označují jako velehory, které se někdy ještě dále dělí na střední velehory a vysoké velehory. Jako hranice velehor se uvádí různé hodnoty, často např. 2 500 m n. m.

EGYPT: Demonstranti už ÚTOČÍ NA TURISTY u pyramid!

29. ledna 2011 v 10:42 | Vít Kilián

Turisté v hotelu se dostali s demonstranty do konfliktu. Prozatím není jasné, jací turisté v hotelu přebývají a zda byli někteří zraněni.

V Káhiře zaútočili demonstranti na dvě policejní stanice a osvobodili všechny vězně.

Bořeň

29. ledna 2011 v 10:40 | Vít Kilián |  Zajímvosti

Bořeň ze Želenického vrchu
Bořeň (německy Borschen) je skalnatý vrch (tzv. skalní suk), nachází sejižně od Bíliny v Českém
středohoří. Vypíná se vysoko nad údolím řeky Bíliny, ve spodní části je částečně zarostlý lesem. Vrchol se nachází ve výšce 539 m. Tvoří výraznou dominantu jak pro město Bílina tak i pro celé České středohoří, díky své charakteristické siluetě je velmi dobře viditelný i z mnoha dosti vzdálených míst (kupř. ze Žatce).Bořeň je největší povrchový znělcový (fonolitový) útvar ve střední Evropě. V třetihorách byla při sopečné činnosti nadzvednuta podložní rula a do vrstev druhohorních křídových slínovců se vklínil mohutný útvar fonolitu. Ve čtvrtohorách byl fonolit erozí vypreparován a vytvořil unikátní kupu.

Obrázek do soutěže

28. ledna 2011 v 20:04 | Vít Kilián
Nakreslil jsem Tilla Kindemanna(zpěvák Rammsteinu).


Vzor:

Moje nakreslený:


Tak tenhle obrázek je do Kikker(nevím jak to napsat) soutěže SONO

Téma týdne:Sebevražda

28. ledna 2011 v 13:52 | Vít Kilián |  Téma týdne
Ou sebevražda, tak ta by mě nikdy nenapdla.Hodně sebevražd bylo na těch mostech, propastích atd.

Pomož hvězdičce

28. ledna 2011 v 13:40 | Vít Kilián
POMOZ HVĚZDIČCE PROPUTOVAT VŠECHNY BLOGY A DEJ SI JÍ TAKY NA BLOG!


Připoj se taky

Michael Jackson vs Kiss

27. ledna 2011 v 17:43 | Vít Kilián

Prosím, prosím.....

27. ledna 2011 v 16:56 | Vít Kilián
vracejte se na můj blog.Byl bych moc rád kdyby jste se vracely na můj blog a psaly komentáře.Taky by se mi líbylo kdyby jste mi napsaly na mail(vitula2000@seznam.cz)ňáké vaše povídky pohádky atd.Já bych to hnedka zveřejnil a pod článek bych napsal zdroj.Teťko užm oc nejsem aktivní, hraju totiž Metro 2033.Akorád teťko budu aktivnější protože mě Miller(ve hře) tak nas..al že to budu hrát až po delší době.On je takovej men..l, na začátku říká budem se navzájem krýt, já ho kreji a on mě vůbec!Jde tam jen jako kokot, tak hledám ňáký cheaty na tento úsek.No spátky k tématu.Prosím zustávejte tedy na mém blogu a pište komentáře.Nejradši bych byl za ňáký ty povdky, pohádky atd.No to je asi všechno.Ahoj.Jo a chtěl bych se ještě zeptat, jak to děláte vy co máte článek asi 7 minut a hnedka tam máte 4 komentáře?Tak ještě jednou..ahoj  

Tak

27. ledna 2011 v 15:33 | Vít Kilián
Tak jsme byly o volný hodině v Coopu(Kopu, pracuje tam mamka).Já jsem si koupil brambůrky
"Moravská slanina."Nejdřív když jsem šel z obědu tak jsem byl na sněhovích koulích postavených vedle sebe do kruhu.Holky byly už v krámu a já jsem byl pořád s Hančou a Zuzanou na těch koulích.Pak jsem odešel do toho Coopu.Ještě o ájiněj sem dostl 4.Ještě budeme mít změněný rozvrh.V úterý budem mít tu volnou hoďku ale od 2 máme v úterý pohybky takže místo volný budem mít ty pohybky.No pak jsem šel teda do toho Coopu a koupil si ty brambůrky.Pak jsem šel s "Niky, Ájou, Aničkou a Krystýnou."Pak jsme šly do trafiky, no aspoň Krystýna s Niky.Nikča dohlížela na Krystýnu.Krystýna vyšla ven s malím traktůrkem.Ten traktůrek stál 45 Kč.Pak si koupila ještě něco za 5 Kč.Prý to koupila pro brášku.No pak jsme šly zas do školy.Měly jsem mít sebou svůj oblíbený časopis.Já jsem si přinesl "Hot Whelss."Adam měl knížku o českých hradech a zámcích.Holky měly Bravo.Až na Niky ta měla čtyřlístek, ten mi pak půjčila.Přečetl jsem si ho celý.Pak když jsem přišel z bráchou domů vyděly jsme obrovskou bednu pro Jahůdku.  

Paul Arzens

26. ledna 2011 v 19:21 | Vít Kilián |  Zajímvosti
Paul Arzens (1903 - 1990) byl francouzský designér a malíř. Byl jednou z vedoucích postav průmyslového designu 20. století. Proslavil se zejména návrhy lokomotiv, vagonů a automobilů. Více než deset let byl vedoucím designérem francouzských státních drah - SNCF.

Jeho konstrukční kancelář se sídlem v pařížské Rue de Vaugirard získala v roce 1957 zakázku na design velkých sérií lokomotiv BB 9200, BB 16000 a BB 25200. Arzens navrhl také panoramatický vyhlídkový vůz SNCF X 4200.

Hádejte

25. ledna 2011 v 14:42 | Vít Kilián
Milý otče, pane krály!
Jsem v jiném(těhotná) stavu asi skočím z hradu.
Až nebude mi více,
zapalte mi svíce.

Hádejte koho měla princezna za muže.


Kopecký na Rallye Monte Carlo propadl, i kvůli špatné strategii

24. ledna 2011 v 7:02 | Vít Kilián |  sport
Jan KopeckýRallye Monte Carlo nedopadlo vůbec podle představ Jana Kopeckého.
Foto: daylife.com
Po chybné volbě pneumatik ve čtvrteční etapě obsadil úřadující mistr šampionátu Hänninen nakonec šesté místo, jeho český kolega skončil osmý.

KATASTROFA! Svět bude mít po výbuchu hvězdy dvě slunce, pak přijde jeho konec!

24. ledna 2011 v 6:43 | Vít Kilián |  zprávy
Betelgeuse
Betelgeuse je druhou největší hvězdou Mléčné dráhy - někdy se jí také říká rudý obr. Během posledních sedmnácti let zmenšila své rozměry o více než patnáct procent. To by mohlo naznačovat, že brzy exploduje.

REKORD: V jednom zápase nastoupilo 22 NÁRODNOSTÍ

24. ledna 2011 v 6:38 | Vít Kilián |  sport

BednářFoto: daylife.com


Do dnešního utkání 24. kola anglické ligy mezi Blackburnem a West Bromwichem zasáhli fotbalisté 22 různých národností. Podle BBC odkazující na Infostrada Sports tím padl nový rekord Premier League. Čtvrthodinu si za West Bromwich zahrál i český reprezentant Roman Bednář, prohru 0:2 však neodvrátil.

Myšlenka

24. ledna 2011 v 6:34 | Vít Kilián |  Zajímvosti
Myšlenka je mentální projev vědomí, který vzniká v mozku během myšlenkové činnosti na základě vnějších podnětů a vnitřních zkušeností. U lidí je myšlenka nejčastěji sdělována pomocí verbálního či psaného projevu v podobě vět.

Myšlenka může být i předmětem duševního vlastnictví.

Snahou některých skupin v minulosti i v současnosti bylo zjistit, jestli je možné odhadovat (či lidově číst) cizí myšlenky a tyto znalosti pak využívat ve svůj prospěch. Osoby, které údajně mají toto nadání, se nazývají telepati, ale jejich existence nebyla nikdy objektivně doložena. Mechanické snahy porozumět funkci lidského mozku a vzniku myšlenky vyústily ve vznik zařízení sledující činnost mozku a následnou interpretaci změn. Nejznámějším přístrojem je detektor lži, který ale samotné myšlenky číst neumí. V současnosti neexistuje žádný známý přístroj, který by čtení myšlenek umožňoval.

Shakes and Fidget kompletní sada komiksu

23. ledna 2011 v 18:32 | Vít Kilián
Tak tohle kopletní sada komisků Shakes and Fidget.Když jsem si to četl tak mě to dostalo.Je to fakt sranda.Neváhejtze a přečtěte si to

Návod jak na chov králíka

23. ledna 2011 v 14:26 | Vít Kilián |  Návody

Králík je býložravec, žere seno, zrní, tvrdý chléb,
trávu, ovoce, zeleninu, granule po králíky. Obejde se bez vody, ale výrazně lépe prospívá, pokud má možnost se napít. Není nutné podávat trávu (zvyšuje nebezpečí vzniku choroby - kokcidióza), ale je nutné v tom případě napájet.

Potřebuje ubikaci o rozměrech alespoň 60´40´40 cm pro zakrslíka. Ubikaci je vhodné čistit cca 1´ týdně. Jako podestýlka může sloužit seno, sláma, hobliny, papír. Pozor: hlodá všechno na co dosáhne.

Měl by být očkován proti moru a myxomatóze. Zpravidla se mu musí zkracovat drápy. Dobrým vodítkem, je zkracovat drápy k délce srsti. Je vhodné zjistit u veterináře, nemá-li králík problémy s přerůstáním zubů a kontrolovat otlaky (holá místa) na spodcích končetin.

Králíka k ochočení pojmenujte, mluvte na něj, hlaďte ho. Brzy si na přímý kontakt s Vámi zvykne a bude jej vyžadovat.

Samici nepřipouštějte před 8 měsíci. Délka březosti trvá cca měsíc a zakrslý králík rodí 2-5 slepých mláďat.

Mláďata se mohou odstavovat od 6-ti týdnů.

Leoš Mareš-Tři slova

22. ledna 2011 v 7:32 | Vít Kilián |  hudba

Kresba

21. ledna 2011 v 17:59 | Vít Kilián |  Zajímvosti
Kresba je výtvarné umění, které je vytvářeno množstvím kresebných pomůcek na dvourozměrné médium. Běžně se používají tužky, pastelky, voskové tužky, pastely, voskové pastely, křídy, rudky, uhly, olůvka, pera a tuš. Umělec, který kreslí, může být označen jako kreslíř nebo kreslič (návrhář).

Malé množství materiálů uvolňující se na dvourozměrný materiál za sebou zanechává viditelnou stopu - proces je podobný malování. Nejčastěji se na kresbu používá papír, bývají také používány karton, kůže, plast, plátno, desky a mnohé další. Prozatímně mohou být také využívány tabule. Kresba je také populární jako prostředek k veřejnému vyjadřování přes graffiti.

Častými, ale ne rozlišujícími znaky kresby jsou použití jedné barvy, obraz vytvořený pomocí čar a pouze částečné pokrytí podkladu.

V minulosti byla hojně užívána tzv. lavírovaná kresba, kdy je kresba rozmývána pomocí mokrého štětce, někdy i namočeného do řídké tekuté barvy.

Kresba byvá zpravidla používána při vytváření pomocných studií, kdy si malíř, sochař či architekt zkouší a ujasňuje kompozici a další aspekty připravovaného uměleckého díla, reliéfu, sochy, malby, architektonické realizace atp.

Kresba byla umělci hojně užívána také k zaznamenání děl cizích umělců jako podklad ke své vlastní umělecké tvorbě. Od renesančního období se kresba stala vyhledávaným artiklem sběratelů. Postupně začala být kresba chápána i jako samostatné umělecké dílo, přesto je dodnes výtvarníky užívána hlavně k přípravným studiím.

Zas víkend

21. ledna 2011 v 13:36 | Vít Kilián
Ahoj tak zas bude víkend.Dneska ve škole jsem nedostal ani jednu znmku.První hodinu(to jsme měly češtinu)jsme si opakovaly ty vzory rodu středního, ženského a mužského.Ty rody my naštěstí jdou dobře.ruhou hodinu jsme měly vlastivědu.Opakovaly jsme si nížiny hornatiny atd.Vystřihovaly jsme z pracovního sešitu naší republiku a ňáký hory.Nalepily jsme to do sešitu.V učebnici jsme nic nedělaly.Pak byla matika a to jsme rýsovaly a rýsovaly.Čtvrtá hodina byla informatika.Pracovaly jsme v ňákým world power...Dělaly jsme tam ňákou svojí prezentaci.Měly jsme napsat našd koníčky a záliby.Já jsem napsal:"Fotbal, pozemní hokej, blog.cz a povídky a pohádky."Víc jsem toho nestihl.POslední hodinu jsme měly pracovní činosti.Paní učitelka nám dala ňáký papíry na kterých byly tučňáci.Měly jsme je vystříhnout a nalepit na pozadí.Já jsem pracoval s Martinem.Udělal jsem tam kry, teda jednu kru.Okraje vody a víc jsem toho nestihl.Martin stříhal.Pak jsme šly na oběd.Byly tam i třeťáci.Sednul jsem si ke klukům(od třeťáků).Povídal jsem si s Vítkem.S Vítkem jsme vymyslely takovou kravinku.Gott:"Kdepak ty ptáčku hnízdo máš?"Tim jeho tenorem.
Ptáček:"Právě mi na něm sedíš!"Rozzuřeně.No pak jsem šel domů.A skončil jsem tady doma u internetu.Ahoj 

Tom a Jerry-Říše divů 3.část

20. ledna 2011 v 16:18 | Vít Kilián

Tom a Jerry

Říše divů 3.část
Tom:"Ukaž."Jerry mu to ukázal, řekl mu že je to támhle v pravo nahoře."Byl tam hrad.
Do vzdálenosti asi 300m je vše schnilé.Byl tam jeden veliký strom a ten se pomalu lámal.
Smrdělo to čím dál víc když se Tom a Jerry přiblyžovaly.
Tom:"Vemem si ty plynový masky jak říkal Křítek nevítek."
Jerry:"Dobrý nápad."Nasadily si masky.Masky se jim zamlžovaly.Jerryho napadlo zmáčknout tlačítko na kterém byl nápis "Stiskněte zde."Zmáčkly to.maska se jim odmlžila.Pokračovaly v cestě.Došly k hradu.
Tom:"To je ten hrad který jsi mi ukazoval."
Jerry:"To je."Přišly před hrad.Brána byla veliká.Byla červená.Byla porostlá chcíplímy rostlinami.
Začly bušit na dveře.Přišel jeden obr.Ptal se kdo tam je.Jak byl veliký zašlápl Toma a Jerryho zamáčkl do země.Tom vytasil měč a bodl ho do nohy.Obr začal skákat na jedné noze.Vytáhl meč a odhodil ho.Trefil se do utíkajicího Toma.
Tom:"Mňaaaau!!!!!!!"
Obr:"Kdo to křičí."Zakřičel.Opět si nevšiml Toma.

Sfgame komiks

19. ledna 2011 v 14:14 | Vít Kilián
Začněte hrát:http://sfgame.cz/.Jeto dobrá hra.Tady vám dám ukázku komksu podle kterého tahle super hra vznikla.

Vratislavské knížectví

19. ledna 2011 v 13:30 | Vít Kilián

Vratislavské knížectví

Vratislavské knížectví (latinsky Ducatus Wratislaviensis, polsky Księstwo Wrocławskie, německy Herzogtum Breslau) bylo jedno ze slezských knížectví s centrem ve Vratislavi vydělené roku 1177 z celoslezského údělu, od roku 1335 tzv. bezprostřední knížectví a zaniklé inkorporací do Pruského království v roce 1742.

Tom a Jerry-Říše divů 2.část

19. ledna 2011 v 7:11 | Vít Kilián

Tom a Jerry

a Říše divů 2 část

Pak otevřely truhlu a nic tam nebylo.Za chvilku bylo malinké otřesení.V truhle se začal dělat černý vír.Vír je vcucnul do sebe.
Tom:"Jerry!"
Jerry:"Tome!"Naléhavě na sebe volaly.Spadly do takové malé místnosti.Byly tam malé dveře a ještě menší.Dvěře byly menšíi než Jerry.
Tom:"Jerry podívej, tuhle je dinamit."Na dinamitu bylo napsáno "Zapal mě!"
Jerry:"Skus to zapálit."
Tom:"Čím?"V tom si všimnul sirek které byly vedle něho.
Tom:"Jerry!Sirky!"
Jerry:"Jsme zachráněni!"Jásal.Tom zapálil dinamit  a dal ho ke dveřím.Dveře se rozbily.Tom a Jerry šly se podívat ven.Bylo to tam jako v tom filmu "Alenka v Říši divů."
Jerry:"Tome znáš ten film "Alenka v Říši divů?"
Tom:"Jo znám koukaly jsme se na něj."
Tom:"Proč?"Vyzvídal.
Jerry:"Koukni se jak to tu vypadá."
Tom:"Nojo." Všude byly nádherné květy.Vělké houby, prašivky.Všude lítaly velcí motýly.Na jedné půlce země bylo všude porostlo rostlinamy a na druhé půlce bylo všechno červrené a někde se tam zapletla i černá kytka.Kluci pořád opakovaly "Jéé, to je nádhera."

Tom a Jerry-Říše divů

18. ledna 2011 v 14:59 | Vít Kilián

Tom a Jerry

A Říše dívů


Jednoho dne když Tom zase honil Jerryho.To pořád vzdychal.Byl příliž moc unaven chytáním Jerryho.
Tom:"Jerry počkej prosím." Prosil Jerryho.
Jerry:"Nepočká, nepočkám..."Opakoval.
Tom:"Já ti nic neudělám."
Jerry:Tobě se nedá věřit!"Odsekl ho.
Tom:"Chtěl bych abys mi pomohl hledat mapu."Řikal mlstně
Jerry:"Tak jo."Tom šel k němu a šeptal si:"To nění ten Jerry, ten můj by to nevzal.Jerry vytáhl Palici a praštil ho:"Buum!"Tomovy lítaly ptáčci kolem hlavy.Jerry se začal smát.Jerry ucítil vůně sýru.Ta ho zhipnotizovala a Jerry přímo letěl za vůní.Byl to Tom z velikou boulí na hlavě.Otevřel pytel a chytil do něj Jerryho.Jerry prokousal díru do pytle a utekl.Tom si pořát myslel že tam Jerry je.Odnesl pytel do kuchyně.Zapálil sporák a chtěl tam Jerryho vysypat.
Tom:"Jakto?Co?Kde je?"Jerry se začal smát.
Jerry:"Ha, ha, ha nechal jsi se napálit!!"
Tom:"Ty uvidíš."A začal ho honit.Honil ho do večera.

Téma týdne:Český jazyk

18. ledna 2011 v 6:52 | Vít Kilián |  Téma týdne
Český jazyk je pro čechy lehký.Ale třeba pro Anglii...tobude těžší.Angličani neumí pořádně vyslovit
r a ř.Oni říkají r jako  sz  a ř říkají ž.Prostě by jim to nešlo.Češi májí svůj originální jazyk.Slováci majíi hodně podobný jazyk.Polsko má také podobný jazyk.Polsko třeba má jiný ahoj ty ho mají "Witam."Rozdíl.No jo poznal bych to.Já sem dám seznam ahoj v jiných jazycích.
Tady:
Witam-Polsky
Hi-Afrikánsky
你好-Čínsky
Salut-Francouzky
Hallo-Německy
Ahoj-Slovensky
Ahoj-Česky
Konečně.Slováci mají ahoj jako ahoj.Slováci maji hodně podobný jazyk.Zase, neumí ř.Řeknou třeba more(moře).Jako Český jazyk učení budu míit za jedna.Konečně budu mít samí.Dneska máme test z Angliny a Hudebky.Jak jsem se koukal na mail.Koukám už tam mám asi 4 mail od angličana.V překladu:
Dobrý den drahý příteli,
Doufám, že každý, co je v pořádku s vámi, jak je mi potěšením vás kontaktovat po shlédnutí vašeho kontaktu přes internet, prohlížení, která opravdu zájem mi s komunikaci s vámi, pokud budete mít touhu se mnou tak, že jsme se mohli seznámit navzájem lépe ,
Vy přítel,
Tessy.
V tom přerekladu je to trochu nesmyslný.Byly tam i další.Ahoj

Mlha

17. ledna 2011 v 17:24 | Vít Kilián |  Jaro,Léto,Podzim,Zima
Mlha je oblak, který leží bezprostředně nad zemí a výrazně omezuje viditelnost na vzdálenost nižší než 1 km. Vzniká kondenzací vodní páry v přízemní vrstvě vzduchu. Skládá se s malých vodních kapiček nebo drobných ledových krystalků rozptýlených ve vzduchu. Mlha se od oblaku odlišuje pouze tím, že se dotýká zemského povrchu, zatímco oblak nikoliv. Ochlazování vzduchu, nad zemským povrchem, které způsobuje vznik mlhy, může být vyvoláno různými faktory.
Mlha vzniká jako důsledek kondenzace v přízemní vrstvě vzduchu. Vzniká tehdy, poklesne-li teplota vzduchu pod teplotu rosného bodu. Podle způsobu, jakým dochází k ochlazování vzdušné masy rozlišujeme několik typů mlhy:

    * radiační mlhy
    * advekční mlhy
    * mlhy z vypařování
    * mlhy z promíchávání
    * orografické mlhy
    * městské mlhy
    * mlhy vznikající kombinací výše uvedených druhů.

Ohnivý rytíř

17. ledna 2011 v 7:01 | Vít Kilián |  Pohádka
Jednoho dne se měl Rozerii narodil syn.Když se narodil, pojmenovaly ho "Blind."Když Blindovy bylo 5 let.Přijely na koních královo rytíři.Cháněly muže do bitvy.Došlo i na Petera.Když Petera odvedly bylo Blindovy teprve 7 let.Bitva měla být 1.6.Bitva se konala o 3 dny dříve.V noci, přesně o půlnoci je napadly.Půlka rytířů Bormie se nestihla připravit.Peter byl mezi těma co to stihly.Peter padl v boji.
Jeho slova:"Padl jsem za naši vlast!"Provolal než ho rytíř Furdeny probodl.Rytířy Furdery zvítězily bitvu.Vše se odehrávalo před královo hradem.Král byl také zabit.V zemi zavládl zmatek.vše hořelo.Král Furdery "Nicolas" rozkázal aby jeho rytíři zavraždily všechny Bormijské lidi.
Provolal:"Zabíte vše co je zrozeno Bormijskou krví!"
Rytíři:"Ano pane!"
Nicolas:"Tak už běžte."
Tak teda jeho rytíři běžely.Bormijský lidé to vycítily a utekly.Furderským rytíiřům se podařila částku Bormijců zavraždit.Mezi něma byla i Blindovo matka.Blindovy bylo 11 let když se to stalo.
Blind:"Mami!!"
A rozplakal se.

Jaro

16. ledna 2011 v 18:08 | Vít Kilián |  Jaro,Léto,Podzim,Zima


Jaro (zastarale Vesna) je jedno ze čtyř ročních období. V mírném pásu se
vyznačuje začátkem

vegetativní aktivity rostlin a zvýšením aktivity živočichů. Prodlužují se dny, otepluje se. Do jara patří měsíce březen, duben, květen. Jarní prazdniny jsou ale i v únoru.
Astronomické jaro začíná jarní rovnodenností (na severní polokouli zpravidla 20. března, na jižní 23. září) a končí letním slunovratem (na severní polokouli zpravidla 21. června, na jižní 21. prosince). Termíny počátku a konce mohou být o dva dny posunuty kvůli nepravidelnostem souvisejícím s přestupnými roky.

V meteorologii jsou souhrnným termínem jaro označeny měsíce březen, duben a květen (září, říjen a listopad na jižní polokouli).
Rozdělení roku na jaro, léto, podzim a zimu je zřetelně vidět pouze v oblasti mírného a subarktického pásu. V oblasti tropů roční doby v podstatě neexistují, v subtropech může být rok rozdělen zpravidla na dvě období - období dešťů a období sucha, v okolí severního a jižního pólu je po celý rok zimní počasí (hrají zde ovšem velkou roli polární den a noc).

Rammstein-Sonne

16. ledna 2011 v 17:54 | Vít Kilián |  hudba

Zlatá bula sicilská

16. ledna 2011 v 10:55 | Vít Kilián |  Historie
Zlatá bula sicilská je souborem tří navzájem provázaných listin, jejichž význam v dějinách českého státu procházel významnými proměnami. Přemyslu Otakarovi I. ji 25. září 1212 vydal v Basileji budoucí římský král Fridrich II. jako odměnu za podporu, již mu Přemysl poskytl v boji o říšskou královskou korunu. Název listiny, resp. listin, je odvozen od pečeti, která je k dokumentu přivěšena. Fridrich II. jako král Sicílie disponoval tehdy pouze pečetí tohoto království. Říšskými insigniemi a tím i říšským typářem Fridrich II. na své vlastně první cestě do říše ještě nedisponoval.

Samotná intitulace basilejského privilegia obsahuje interpretační problém, neboť Fridrich II. se představuje na prvním místě jako "imperator electus." Tradiční překlad tohoto titulu jako "zvolený císař" je zřejmě nesprávný, protože v té době Fridrich II. nebyl ještě zvolený. Toto označení využívala ve skutečnosti římská kurie, která tím designovala svého kandidáta na říšský trůn, a proto by se mělo spíše překládat jako "vyvolený (budoucí) římský císař."[1] Sicilský král potvrdil Přemyslu Otakarovi I. královskou hodnost. Důvodem je vděčnost za jeho podporu Fridricha II. ke zvolení na římského krále. Privilegium zřejmě potvrzuje starší výsady, které český panovník obdržel od římských králů Filipa Švábského a Oty IV. Brunšvického, ačkoliv v listině je zmíněn jen první jmenovaný.[2] To je pochopitelné. V roce 1212 bylo nevhodné připomínat, že Přemyslovec kdysi podporoval welfskou stranu soupeřící se Štaufy o prvenství v říši.

Polityka

16. ledna 2011 v 10:02 | Vít Kilián

Polityka je významný polský společensko-politický týdeník. Byl založen v roce 1957. Zabývá se politickými událostmi, ekonomikou, kulturou, vědou a historií v Polsku, Evropě i v celém světě, průběžně je komentuje a analyzuje. Obsahuje též fejetony a reportáže.

V roce 1990 se týdeník vydělil z vydavatelství RSW Prasa-Książka-Ruch (Robotnicza Spółdzielnia Wydawnicza "Prasa Książka Ruch", Dělnické vydavatelské družstvo tisk-kniha-Ruch, které vzniklo v roce 1973 spojením nakladatelství Książka i Wiedza [kniha a věda] a novinové společnost Ruch [hnutí]), což bylo vydavatelství PZPR, které bylo rozhodnutím Sejmu v březnu 1990 zrušeno. Časopis nyní vydává vlastní družstvo "Polityka" - Spółdzielnia Pracy (Polityka - pracovní družstvo).

Od roku 1992 uděluje významným autorům z oblasti kultury ceny zvané Pasy Polityky (Paszporty Polityki). Od roku 1995 vychází barevně na křídovém papíře. Několikrát do roka se objevují různé přílohy, od kuchřských předpisů, přes informační příručky věnující se tématům typu, jak si vybírat elektroniku nebo jak se dívat na výsledky lékařských prohlídek, až po historické sešitky zabývající se podrobněji několika tématy.

Styl a úroveň článků o politice odpovídá zhruba článkům v Respektu, grafickým provedením Reflexu.

Do Liberce se vrací lyžařská elita

15. ledna 2011 v 6:55 | Vít Kilián |  sport
Dramatický dojezd mužského sprintu Dramatický dojezd mužského sprintu
Liberec - Po dvou letech se elitní běžci na lyžích vracejí do Vesce. Poprvé od mistrovství světa v Liberci v roce 2009 hostí tento severočeský areál vrcholnou událost, kterou budou víkendové sprinty Světového poháru jednotlivců volnou technikou a dvojic klasickým stylem. Závod Kajot Ski sprint Liberec 2011 nezastaví ani oteplení. Pořadatelé si s předstihem vyrobili dostatek technického sněhu a běhat by se mělo na okruhu dlouhém 1 600 metrů. Přímé přenosy sprinterských finále sledujte dnes a zítra od 13:45 na ČT4 a webu SportŽivě.cz.
Video: Před SP v Liberci

Téma týdne:Paranormální jevy

15. ledna 2011 v 6:42 | Vít Kilián |  Téma týdne
Já jsem se s těma paranormálníma jevama nesetkal.Spolužačka(Teť uš ne) říkala že mají doma ducha.Chtěly jsme fotku zítra jí přinesla a....bylo to světlo které prusvítalo skrz rolety.Pak ještě začla strašit.Když odjely nakupovat vyply televizi na Nově, když se vrátily a pustily televizi tak to bylo na HBO.Prý toho ducha vyděla a prý se jí smál.Denisa je moc vystrašená od svího táty.Její táta jí pořád pouští strašidelný zvuky atd.No já ji moc nevěřím, co nám přinesla tu fotku(to jí nevěří nikdo z nás ze třídy).Pak se mi zdály jen živé sny ve kterých byly přízraky, ale ty sny moc dlouho nevidržely.Vždy jsem se vzbudil.Jak byl ten film(jak to nazvat) Scooby Doo, tak tam byly přízraky.
Pak třeba ten film nebo komedie:Město duchů.Nevím jestly to byly přízraky.Dál už me nic nenapadá.     Prosím n apište mi do komentářů co mám vždyzapojit do ňáký povídky(pohádky)
a do normál článku.Čau

Kickboxing

14. ledna 2011 v 20:57 | Vít Kilián |  sport

KickboxingKickboxing kick to the midsection.jpg

Kickboxing (Kickbox)je bojové umění, ve kterém se využívají k porážce soupeře (stejně jako v boxu) kopy z tradičních bojových umění (např. karate) a boxerské údery. Kickbox je sport, ve kterém závodníci stojí, a proto zde není povoleno pokračovat v boji, když se jeden z bojovníků ocitne na zemi.

Kickbox lidé provozují buď jako plnokontaktní sport (full-contact), nebo jako způsob zlepšení zdravotního stavu a tělesné i duševní pohody. V případě plnokontaktního sportu mají na sobě bojovníci speciální trenýrky a ochranné vybavení zahrnující: chránič zubů, omotávky rukou (bandáže), boxerské rukavice 10-oz., chránič třísel se suspenzorem, chrániče holení a nártů (tzv. botičky) a nepovinně i helmu (většinou se používá pro bojovníky mladší 16 let). Bojovnice pak navíc ještě mají chránič hrudi, přes který mají sportovní top. V evropské formě kickboxu, kde jsou kopy pod pás povoleny jen ve formě low-kick kickbox, se místo trenýrek mohou používat dlouhé kalhoty. Vedle toho v amatérských zápasech, kde spolu zápasí začínající bojovníci, se soutěží i v mírnějších formách kickboxu - light a semi-contact, kde je cílem správně provedenou technikou prorazit soupeřův blok, ale kde je limitováno užití fyzické síly. Vybavení pro semi-contact je podobné jako pro full-contact, navíc je tu akorát helma. Bojovníci většinou zápasí v triku, aby se tak odlišili od bojovníků ve full-contact.

Víte jaké máte elfské jméno?

13. ledna 2011 v 16:54 | Vít Kilián
Na téhle stránce můžete zjistit vaše elfské jméno.Prosím napište mi do komentářů jak se jmenjete Vy.Já se jmenuju: Oropher Elensar a brácha Maedhros Elensar.A je tam i dole v rohu takový odkaz na hobbit name.V hobbit name se jmenuju:Mongo Hamwich of Buckleberry Fern a brácha
Posco Hamwich of Buckleberry Fern.Napište mi do komentářů oboje jména.Takže moje a bráchovo jména jsou:

Posco Hamwich of Buckleberry Fern(bráchy jméno v hobbitovy)

Mongo Hamwich of Buckleberry Fern(já v hobbit jméně)

Oropher Elensar(já v elfím jméně)

Maedhros Elensar(brácha v elfím jméně)

Jo a pak jsem našěl bojovnické jméno.Jako bojovník bych se jmenoval.

Lord Black Scorpion.

Myslím že je to docela dobrý jméno.

nalezl jsem to na:http://www.blogthings.com/wrestlernamegenerator/

Josef Waltner

13. ledna 2011 v 15:43 | Vít Kilián |  Zajímvosti

Josef Waltner (1883 - 1961) byl český herec a kabaretiér. Jedanlo se o jednoho z prvních českých filmových herců, který nesmazatelně se zapsal do historie českého kabaretu jako jejich organizátor, autor i účinkující. Občanským povoláním byl kavárník.

Noční hlídka (obraz)

12. ledna 2011 v 18:23 | Vít Kilián |  Zajímvosti

Noční hlídka (obraz)The Nightwatch by Rembrandt.jpg

Noční hlídka je obraz od holandského malíře Rembrandta.

Původní název tohoto obrazu je Posádka kapitána Franse Banninga Cocqa a Willema van Ruytenburcha avšak všeobecně je znám pod názvem Noční hlídka. Obraz zaujme především svou velikostí (363 x 437 cm), vynikajícím vystižením světla a stínu a přirozeným znázorněním pohybu. Rembrandt toto své vrcholné dílo dokončil roku 1642 v období vrcholu tzv. holandského zlatého věku. Obraz zobrazuje vojenskou posádku vedenou kapitánem Fransem Banningaem Cocqem (oblečen v černém s červenou šerpou) a jeho poručíkem Willemem van Ruytenburchem. Tři nejvýraznější prvky obrazu jsou dva důstojníci v popředí a malá dívka nalevo od nich. Za ní nese vlajkonoš Jan Visscher Cornelissen posádkový prapor. Mrtvé kuře, jež má dívka upnuto opaskem k oděvu, symbolizuje poraženého protivníka a jeho pařát je symbolem vojáků bojujících s arkebuzou. Stejně tak žlutá barva jejích šatů symbolizuje vítězství. Muž před ní má na helmě dubový list, což je tradiční motiv vojáků bojujících s arkebuzou.

FOTO: SMRT řidiče seatu! PO HONIČCE narazil do tramvaje

12. ledna 2011 v 17:15 | Vít Kilián |  zprávy
SMRT řidiče seatu! PO HONIČCE narazil do tramvaje
Smrtelným zraněním řidiče skončilo ve středu kolem 11. hodin ujíždění osobního vozidla Seat v Ostravě před policejní hlídkou.
Řidič seatu narazil do tramvaje a zemřel, potvrdila ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Podle našich informací dostal muž za volantem seatu smyk a vlétl s autem pod tramvaj, která ho pak několik metrů vláčela. Osudné se mu stalo předjíždění jiného auta, o které zavadil.

Daniel Girardi

12. ledna 2011 v 6:58 | Vít Kilián |  sport
Dangirardinyr.jpgOsobní informace
Datum narození     29. března 1984 (26 let)
Místo narození     Welland, Ontario, Kanada
Občanství     Kanada kanadské , Itálie italské
Výška     188 cm
Váha     91 kg
Klubové informace
Současný klub     New York Rangers
Číslo     5
Pozice     obránce
Předchozí kluby     Barrie Colts
Guelph Storm
London Knights
Charlotte Checkers
Hartford Wolf Pack
Přehled medailí
Memorial Cup
finalista     2001/2002     Barrie Colts
vítěz     2003/2004     Guelph Storm
vítěz     2004/2005     London Knights


Čeští vojáci patří mezi elitou NATO k těm nejlepším. Je jich ale málo

11. ledna 2011 v 18:19 | Vít Kilián |  zprávy
Drsný voják
Pro síly rychlé reakce NATO je v současné době připraveno přes 200 českých vojáků.
Jsou to příslušníci 25. protiletadlové brigády ve Strakonicích a 142. praporu oprav z Klatov. Mohou být v případě potřeby vysláni od počátku ledna do poloviny letošního roku na jakékoli místo světa, informoval Jiří Štábl z tiskové služby ministerstva obrany.

KRITICKÝ Mourinho: Messi si Zlatý míč nezaslouží!

11. ledna 2011 v 17:48 | Vít Kilián |  sport

KRITICKÝ Mourinho: Messi si Zlatý míč nezaslouží!Kouč Realu José Mourinho


Vědci: Mimozemšťani dorazí na Zemi! PŘIPRAVTE SE

11. ledna 2011 v 17:43 | Vít Kilián |  zprávy

Vědci: Mimozemšťani dorazí na Zemi! PŘIPRAVTE SE

Vědci: Mimozemšťani dorazí na Zemi! PŘIPRAVTE SE
Země by se měla připravit na setkání s mimozemskými civilizacemi a nejlepším fórem pro přípravu takového plánu je OSN. Nic přitom nezaručuje, že taková civilizace bude přátelská.
Tvrdí to vědci v posledním čísle britského odborného časopisu Philosophical Transactions of the Royal Society A, který je celý věnován tématu hledání mimozemského života.

Olympic(skupina)

11. ledna 2011 v 14:18 | Vít Kilián |  hudba

Olympic

Olympic je česká rocková skupina. Skupinu založil v roce 1963 s původním názvem Karkulka (KARlínský KULturní KAbaret) Miloslav Růžek. Původní členové patří mezi zakladatele české rockové hudby, debutové album Želva je považováno za jedno z přelomových alb českého bigbítu. Po slabším období, kterým si skupina prošla v první polovině 70. let minulého století, pak nastává další z vrcholů tvorby v podobě konceptuální albové trilogie Prázdniny na Zemi, Ulice a Laboratoř. Tu už nahrává baskytarista Milan Broum, který do skupiny vnesl nejen moderní vidění rockové hudby, ale hlavně skvělé instrumentální výkony, o kterých přesvědčil už na svém prvním albu v sestavě Olympiku, kterým byl Marathón (1978). Později skupina koketovala i s heavy metalem, ale její nejsilnější polohou jsou melodické rockové písně s kvalitními texty a nápaditými aranžemi. Texty dodávali zejména Zdeněk Rytíř a Pavel Vrba (v počátečním období byl téměř výhradním textařem Pavel Chrastina).

Iron Maiden - Fear of the Dark

11. ledna 2011 v 7:00 | Vít Kilián |  hudba

Shawn Thornton

11. ledna 2011 v 6:10 | Vít Kilián |  sport
Shawn Thornton Crop.jpgOsobní informace
Datum narození     23. července 1977
Místo narození     Oshawa, Ontario, Kanada Kanada
Výška     188 cm
Váha     98 kg
Klubové informace
Současný klub     Boston Bruins
Číslo     22
Pozice     pravé křídlo
Předchozí kluby     NHL
Anaheim Ducks
Chicago Blackhawks
AHL
Portland Pirates
Norfolk Admirals
St. John's Maple Leafs
OHL
Peterborough Petes
OMHA
Oshawa Kiwanis Midget AAA
Draft NHL     V roce 1997 jako 190. celkově
týmem Toronto Maple Leafs

Sluch

10. ledna 2011 v 19:35 | Vít Kilián |  Zajímvosti

Sluch

Sluch je schopnost vnímat zvuky, která je společná všem vyšším živočichům, kteří jsou vybaveni speciálním smyslovým orgánem, uchem.Děkuju za vaši návštěvnost :)) ...Doufám že se sem zase někdy vrátíš :))...Jukni klidně do Archívu :) Možná tam najdeš něco co budeš potřebovat :) .. pokud se ti tu nelíbilo klikni /SEM/ žádnej vir jen prostě vypadneš z mého blogu když se ti tu nelíbí ;)