''Jazykové soubory pro PhotoFiltre''


Prosim zahlasujte TUstrašně moc prosím poslední kolo
(za selenagomez-webs Kristen Stewart )


Prosinec 2010

Moje oryginální zpověď mrože z hry Wordl Of Warcraft

31. prosince 2010 v 8:31 | Vít Kilián |  horrory,trapasi,vtipy
Ahoj tak jsem se rozhodl že sem budu někdy když se mi bude chtít dávat takovýhle zpovědi.Snad to přečtete.Zpověd je z obrázků který jsem vy screenoval ve hře World Of Warcraft neboly WOW.
Mrož neodpovídá.Je to jen postava kterou tam daly GM(vedoucí serveru)a nebo Admin(ten nejviší vedoucí serveru)

Čupakabra,záhadný tvor

30. prosince 2010 v 20:00 | Vít Kilián |  Zajímvosti
Tohle jsem našel vw Wikipedii.POdíval jsem se hnedka co jsem to slyšel ve správách na Nově.

Čupakabra

Chupacabra nebo chupacabras (výslovnost: / tʃupa'kabɾa / ze španělského slova chupar, což znamená "vysávat", a cabra, což znamená "koza", doslova "vysávač koz"), také nazývaný el chupacabras ve španělštině, je legendární zvíře údajně žijící v některých částech Ameriky.

Je spojena se spatřením údajně neznámého zvířetem v Portoriku (kde byla tato pozorování poprvé zaznamenána), Mexiku a Spojených státech, zejména v jejich latinskoamerické komunitě. Název zvířete pochází z jeho údajného zvyku útočit a pít krev dobytka, zejména koz. Fyzický popis tvora se liší. Pozorování očitých svědků tvrdí, že byl již v roce 1990 v Portoriku, a od té doby byla hlášena také daleko na severu v Maine i na jihu v Chile. Je to prý těžké zvíře, velikostí malého medvěda, s řadou ostnů, dosahujících od krku až po spodní straně ocasu. Biologové a přírodovědci jsou toho názoru, že chupacabra je moderní legendou.

Bitva o Suomussalmi

30. prosince 2010 v 18:12 | Vít Kilián |  Zajímvosti
Raate road.jpg
Trvání:     30. listopad 1939 - 8. leden 1940
Naplánováno:     {{{plánováno}}}
Cíl:     {{{cíl}}}
Místo:     okolí Suomussalmi
Casus belli:     {{{příčina}}}
Výsledek:     drtivé vítězství Finů
Změny území:     {{{Území}}}
Strany
Flag of Finland.svg Finsko     Flag of the Soviet Union 1923.svg Sovětský svaz
Velitelé
Hjalmar "Sivu" Siilasvuo     velitel armády V. I. Čujkov
velitel sboru I. F. Dašičev
Síla
1x nekompletní pěší divize (9.)
2x samostatný prapor (15. a 16.)
celkem asi 11 500 mužů     2x střelecká divize (163. a 44.)
21. tanková brigáda[1]
pluk Finské lidové armády
celkem asi 40 000-46 000
Ztráty
900 mrtvých
1770 zraněných     15 000-30 000 mužů
(mrtvých, raněných, nezvěstných)

Bitva okolo Suomussalmi a na Raatské cestě (30. listopadu 1939 - 8. ledna 1940) představuje největší finské vítězství v zimní válce a jednu z nejdrtivějších porážek v historii Rudé armády. Uskupení plukovníka Siilasvua složené z torza 9. pěší divize a dvou samostatných praporů v této bitvě zničilo 47. armádní sbor I. F. Dašičeva tvořený dvěma posílenými divizemi, tankovou brigádou a plukem tzv. Finské lidové armády.

Bitva představovala velkou morální vzpruhu pro Finskou armádu a názorně demonstrovala kvalitativní převahu finských jednotek nad obecně sice lépe vybavenými, ale extrémně těžkopádnými a nedostatečně vycvičenými masami rudoarmějců.

Přinesla obrovskou kořist v podobě výzbroje a výstroje, která převyšovala veškeré zahraniční dodávky obdržené v průběhu války a byla využita v následujících bojích. Na zvrácení výsledku války však nemohla stačit, neboť pro Sovětský svaz nebyl problém ztracené jednotky nahradit.

Myšice malooká

30. prosince 2010 v 17:58 | Vít Kilián |  Zajímvosti
Myšice malooká (Apodemus uralensis, synonymum Apodemus microps) je malý hlodavec z čeledi myšovitých. Velikostí a zbarvením připomíná myš domácí. Srst má obvykle šedohnědou, zespodu je bělavá. Velmi se podobá myšici křovinné, s níž bývala dříve zaměňována.

Žije převážně v bezlesé krajině v nížinách a středních polohách východní Evropy a Asie. V Česku se vyskytuje v téměř všech nížinných oblastech jižní Moravy a na Opavsku. V Čechách žije jen v izolované enklávě na Žatecku.
Myšice malooká vyhledává především zaplevelené meze a  stráně, kde si buduje podzemní hnízdo. V létě a na podzim se stěhuje na pole, kde se živí také plevelem, ale i pěstovanými kulturními rostlinami. Zvláště vyhledává pole řepky olejky. Na jaře tvoří významnější část jejího jídelníčku hmyz. Oproti ostatním myšicím, které často šplhají, se pohybuje prakticky jen na zemi a pod ní. Žije v rodinách nebo v malých skupinách. Je převážně noční zvíře. V zimě se stejně jako ostatní myšovití neukládá k zimnímu spánku. Rozmnožuje se několikrát ročně od března do října. Ve vrhu bývá obvykle 5-7 mláďat.

Kabát-Corrida

30. prosince 2010 v 12:12 | Vít Kilián |  hudba

Rostislav 1

30. prosince 2010 v 12:09 | Vít Kilián |  Historie
Prince Rastislav.JPG
Doba vlády     846? - 870
Místo narození     Morava, dnešní Česko
Úmrtí     po r. 870
    Bavorsko, Německo
Předchůdce     Mojmír I.
Následník     Svatopluk I.
Manželky     Miloslava, dalmátská kněžna?
Dynastie     Mojmírovci

Svatý Rostislav (nebo také Rastislav, Rastic, Rasticlao, Rastislaus) z dynastie Mojmírovců (datum narození neznámé - po 870, Bavorsko) byl v letech 846-870 druhým velkomoravským knížetem. Za jeho vlády se na území Velkomoravské říše uskutečnila cyrilometodějská misie. V říjnu 1994 byl Českou pravoslavnou církví prohlášen za svatého. Slavnost svatořečení Rostislava proběhla 29. října 1994 v Prešově a 30. října 1994 v Brně.

Corey Taylor

29. prosince 2010 v 11:11 | Vít Kilián |  hudba
Corey Taylor v Mayhemu
Základní informace
Rodné jméno     Corey Todd Taylor
Přezdívka     #8, Faith, The Great Big Mouth
Narození     8. prosince 1973
Iowa Des Moines, Iowa, USA
Žánry     Metal , Heavy Metal , Nu Metal
Povolání     zpěv , Kytara
Aktivní roky     1992-současnost
Příbuzná
témata     Slipknot, Stone Sour
Corey Taylor, rodným jménem Corey Todd Taylor (8. prosince, 1973, Des Moines, Iowa, USA) je americký hudebník známý především jako zpěvák skupin Slipknot a Stone Sour.

Na počátku svého působení ve skupině Slipknot napodoboval Anderse Colsefiniho, jelikož neměl dobrou techniku, což mu působilo často ztrátu hlasu. Na prvním Ozzfestu dokonce ztratil hlas a musel vyhledat lékařskou pomoc. Corey si získal dvě přezdívky: Faith (Víra) a Sickness (Nevolnost, nemoc), díky svým zvráceným textům. Z členů patří k nejhlučnějším. V osobním životě je tomu ale naopak. V mládí obdivoval Elvise Presleyho. Měl velké problémy s drogami, když ve svých 15ti letech málem zemřel na předávkování. V minulosti pracoval v sexshopu a působí v kapele Stone Sour, kde se objevuje dodnes.

Hip Hop

29. prosince 2010 v 11:09 | Vít Kilián |  hudba
RapperHip hop
Původ ve stylech     Funk, disco, soul, dub, Toasting, performance poetry, mluvené slovo, signifying, the dozens, scat singing, talking blues
Kulturní pozadí     1970s, Bronx, New York
Typické nástroje     Turntable, syntetizér, rapování/vokály, drum machine, sampler, kytara, piáno
Všeobecná popularita     Veliká od pozdějších osmdesátých let

Hip hop je druh populární hudby a také novodobý taneční styl. Je tvořen ze dvou hlavních elementů, jimiž jsou DJing a rap. Hiphopová hudba vzniká spojením rytmů mixovaných DJem a veršů, které do nich vkládá rapper (též označovaný jako MC=Master of Ceremony). K již zmíněné hudbě, ať už reprodukované (DJing), nebo zpěvu (rap), patří grafický projev známý jako graffiti, akrobacie či tanec označovaný pojmem breakdance. Za pátý element je považován beatboxing.

Rap(Rep)

29. prosince 2010 v 10:48 | Vít Kilián |  hudba
Rap (více používané slovo je sloveso rapping, či MCing, rýmování, spitting a nebo česky také rapování) jsou rytmicky mluvené rýmy, hra se slovíčky a poezie. Rapping nebo spíš rapování je základním elementem hip hopové hudby, ale také je úzce spojen s hip hopovou kulturou. Rapování může být doprovázáno beatem bez hudebního doprovodu. Rap by se dal zařadit pod mluvení, prózu, poezii a v poslední řadě i pod písní. Velice staré slovo rap vyjadřuje použití rychlé mluvy, původně rap znamenalo "to hit" (uhodit). Slovo se objevilo již v 16. století v Britské angličtině a znamenalo "to say" (něco říct) později bylo adaptováno afro-americkou lidovou angličtinou v šedesátých letech a znamenalo "to converse" (konverzovat, mluvit) a již brzy také znamenalo a popisovalo hudební styl. V současnosti termíny "rap"/"rapping" jsou často spojovány s hip hopovou hudbou a někdy jsou tyto dvě slova zaměnitelná. To ale neznamená, že když je v nějaké písni rap, jedná se o hip-hop. Rap se někdy používá i v rocku, metalu nebo i v jiných hudebních stylech. O hudebním stylu se dá dozvědět na článku věnovaném hip hopové hudbě. O vokálním žánru bude pojednávat tento článek.

Ahoj já vám sem teťko mrsku....

29. prosince 2010 v 7:37 | Vít Kilián
Silvestrovský obrázky.

Naplňme stadion(Ve Štruncových sadech v Plzni)

28. prosince 2010 v 20:28 | Vít Kilián |  sport

Naplníme stadion


Paul Gustave Doré

28. prosince 2010 v 20:19 | Vít Kilián
Fotografie Dorého od neznámého autora.
Rodné jméno     Paul Gustave Doré
Narození     6. ledna 1832
Strasbourg
Úmrtí     23. ledna 1883
Paříž
Národnost    
francouzská
Povolání     malíř a rytec

Biografie

Doré se narodil ve Štrasburku a v roce 1847 byly vydány jeho první ilustrované příběhy. Nejprve pracoval jako literární ilustrátor v Paříži, kde byl pověřen ilustrovat práce od Rabelaise, Balzaca, Miltona a Dante Alighieriho. Velký úspěch sklidila nově ilustrovaná Anglická bible z roku 1866, která byla poprvé vystavena v roce 1867 v Londýně. Doré ilustroval nejrůznější knihy až do své smrti v Paříži v roce 1883. Byl pohřben na hřbitově Père-Lachaise.

Za svůj život ilustroval Doré více než 90 knih či jiných materiálů. Mezi jeho nejvýznamnější patří Dantova Božská komedie (1861), v roce 1863 Don Quijote od Miguela de Cervantese nebo v roce 1866 Ztracený ráj od Johna Miltona.


Pohádka

28. prosince 2010 v 20:17 | Vít Kilián |  horrory,trapasi,vtipy
Pohádka (někdy též báchorka) je obvykle krátký epický fiktivní příběh ve kterém se ve většině případů objevují smyšlené bytosti, jako například (skřítci, víly nebo draci).

Původem se jedná o lidový žánr, nejčastěji psaný v próze. V moderní době se termín pohádka vžil také pro příběhy, které končí neobyčejně šťastně "pohádkovým" romantickým koncem.

Původně nebyly příběhy, které bychom dnes nazvali pohádkami samostatný žánr. Pohádky jako samostatný žánr vyčlenili až spisovatelé v období renesance. Tento termín byl následně pevně ukotven díly mnoha literátů.

O pohádkách panuje značně zkreslená představa, že byly určeny dětem a že musí vždy dobře končit. Takové představy se nezakládají na pravdě, neboť je známa celá řada (nejen autorských) pohádek, jejichž konec nelze označit za dobrý a vůbec nebyly určeny dětem. Tyto pohádky byly jakýmsi vzorovým příběhem o lidských vlastnostech, tyto pohádky byly vyprávěny, když šly děti spát.

Povídka:Fronta na kávu

28. prosince 2010 v 15:26 | Vít Kilián |  horrory,trapasi,vtipy
Stál jsem pod hradem Hrobovcem, kde se každoročně koná letní hodokvas. Kvůli chlastu odšpuntovali i hospodu Hašek, kterou se normálně nevyplatí otvírat ani o víkendech. Foukal teplý větřík a chlapi vytáhli výčep na sluníčko a postavili pódium. Obchodníci vztyčili v lese černém stánky a prodávali medovinu, hazardéři ohrožovali kukadla holek ocelovými meči, někteří oplácáni brněními, jiní polonazí a zbylí v kostýmech. Amatéři předváděli Cimrmana a co je prý nejhorší? Stát se profesionálem. Od nedělního rána se to rozjíždělo, kapely střídaly folk s rockem (takže to byl folk-rock?) a městečko pod kopcem bylo rádo za každou.
Už jen aby nezapršelo. Stál jsem trochu v pozadí, abych měl přehled o světě, a vyťukával zprávu své poslední lásce Juditě: "Jsem na hradě." Hm, proč by to ale mělo Juditu zajímat? To jsem taky nevěděl. "A včera jsem Vás čekal." A čím delší století objekt touhy neodpovídá, tím víc prahnete, jak to známe i z filmu. A pak jsem napsal: "Ne, nejsem na Hrobovci a... Vidím Vás! Ale co máte s vlasy???"

Povídka

28. prosince 2010 v 9:12 | Vít Kilián |  horrory,trapasi,vtipy
Byla noc. Jedna z těch studených říjnových nocí, kdy horké léto přechází v deštivý a studený podzim a nepříjemný chlad se skrz oděv zažírá až do morku kostí. A chladné poryvy větru nebyly jediný důvod, proč Thomasovi přebíhal mráz po zádech.

Můj další příběh:Glob 2(nevešel se mi tam tak jsem ho kus uříznul a tak ho dávám sem)

28. prosince 2010 v 8:31 | Vít Kilián |  horrory,trapasi,vtipy
Glob tedy šel znovu pro dřevo na oheň, jelikož před tím si donesl zlato, kterým zkrátka zatopit moc nejde. Po chvilce se na okraji lesa poblíž cesty roztančil červený plamínek světla, který se rozrostl v pořádný oheň, u kterého seděli oba dva dobrodruzi, jestli je tak můžeme nazvat. Oheň pěkně hřál a oslík Marián se do něj fascinovaně díval.
Glob a Krom potichu seděli a jedli chleba, který si opékali chvíli před tím nad ohněm. Tváře jim osvítily plameny a nad hlavami jim začaly pomalu vycházet první hvězdy.
"Proč se vlastně chceš stát drakobijcem" zeptal se náhle Glob a podíval se na trpaslíka, který upíral zrak stále do praskajícího ohně.
"Můj otec jím byl," řekl pak suše. "Je to rodinný povolání a já jsem jeho prvorozený syn, takže musím jít v jeho stopách"
"Tvůj otec je…"
"Jo. Je mrtvý. Sežral ho drak Bujonk."

Můj další příběh:Glob

28. prosince 2010 v 8:30 | Vít Kilián |  horrory,trapasi,vtipy
Glob

Ne mnoho hrdinů či dobrodruhů, na celém širém světě, se může chlubit tím, že znali někdy dávno Globa. Všichni ti muži, co se snažili získat peníze a moc, putováním po širých pláních Šlíneství, nebo boji v jeskyních Děsu, si vždy přáli být jako Glob. Známý Glob Ukrutný, o němž se psaly oslavné básně a eposy. Glob, který porazil draka Urmoka a spoustu jiných příšer. Prostě a jednoduše TEN Glob byl legendou. Na druhou stranu, ti co ho už jednou poznali, mnohdy v budoucnu litovali že ho vůbec potkali.

Na jižních svazích Nerudných hor, kde pramenily velké řeky Zlatava a Malbe, ležela vesnice Tuřínov. Malá osada pastevců, určitě nebyla úžasnou metropolí, na kterou by jste se jeli podívat i tisíce kilometrů, jen aby jste viděli její veliké věže a budovy ze zlata. Jedinou atrakcí, lákající turisty na toto místo byl možná tak místní kamenný sloup na návsí, k němuž byl povětšinu času připoután obecní kozel na řetězu. Zkrátka tuctová osada, která se nacházela a nachází stále všude v širých světech.

Dobré ráno

28. prosince 2010 v 7:52 | Vít Kilián
Ahoj.Rozhodl jsem se že každý ráno(když budu moc)sem napíšu podobný článek.Včera jsem byl celý den doma.Ráno jsem byl u compu.Byl jsem tam do 9 hodin.Pak jsme hrály Monopoly tady a tet:Světová verze.Na začátku jsem byl pozadu.Táta z bráchou dojely kolo a vyzvedly si 2 miliony a já jsem byl o dva bloky pozadu....e o dva rohy pozadu.Pak se vše obrátilo.Pak jsem je předehnal.Vojta(brácha)si koupil Řím.Já jsem ho vyměnil....nevim.Táta měl Montreal a Rigu.Dal si na ně dva domy.Když by jsme mu na to šláply tak by dostal z jednoho města asi 2miliony a z druhýho asi 3.Já měl New York,Londýn a Sydney.A pak jsem měl Paříž atd.Táta z Vojtou toho měly taky hodně ale nevím co.Brácha to tam ňák zašmodrchal přístrojkem který byl k tomu.Tak se táta navštval a odešel.Brácha ještě před tim taky zuřil a napřahoval na mě hokejkou.Tak jsme to nedohrály.Po chvilce mi táta přišel říct že jsem vyhrál,né kvůly tomu že jsem ani jednou nezuřil ale že jsem měl nejvíc koupených měst na kartičkách.Druhej byl brácha a pak táta.Na oběd jsme měly obalený kuřecí řízek s bramborovou kaší.Po obědě...Já vůl my to dohrály až po obědě.Tak pak v 15 hodin jsem šel na comp.Hrál jsem Crysis on-line.Jmenoval jsem se ňák Rhouter a další hru mi pojmenovaly Nonnas.Ve hře jsme byly v nanooblecích.Hra je v roce 2027.Ta hra se mil íby.Tky jsem udělal 2 díly.Jeden Warhead a druhej Wars.A na Crysis jsem hrál tu on-line.Pak jsem tam měl pustit Vojtu.Táta šel na notebook takže ho vyhnal.Mě to samozřejmě vadilo.Zrovna jsem byl druhý z 46.Naštěstí to byly Češi,takže jsem si s nima povídal.naštvalo mě že při registraci jsem pohl dát rok narození až od 1995.Takže 2000 nešlo.tak čau.

USA-UnitedStatesOfAmerica

27. prosince 2010 v 14:05 | Vít Kilián |  Zajímvosti
Spojené státy americké
United States of America
Vlajka Spojených států americkýchZnak Spojených států amerických
Poloha Spojených států amerických
Hlavní město:     Washington, D.C.
Rozloha:     9 631 214 km² (3. na světě)
z toho 4,9 % vodní plochy
Nejvyšší bod:     Mount McKinley (6 194 m n. m.)
Časové pásmo:     od -5 do -10
Obyvatelstvo
Počet obyvatel:     303 443 119 (3. na světě, 2006)
Hustota zalidnění:     32 obyvatel ob. / km² (169. na světě)
HDI:     ▬ 0,950 (vysoký) (15. na světě, 2007)
Jazyk:     formálně není, de facto angličtina
Náboženství     protestantské (celkem 54 %), katolické (25 %), mormonské (5 %), židovské (1,6 %)
Státní útvar
Státní zřízení     prezidentská federativní republika
Vznik     4. července 1776 (vyhlášení nezávislosti na Velké Británii)
Prezident     Barack Obama
Viceprezident     Joseph Biden
Měna     Americký dolar (USD)
Mezinárodní identifikace
ISO 3166-1     840 USA US
MPZ     USA
Telefonní předvolba     +1

Gladiátoři

27. prosince 2010 v 8:18 | Vít Kilián |  Zajímvosti
Gladiátor (lat. gladiator, "ten, kdo používá meč", šermíř) byl člověk bojující v zápasech pro pobavení publika. Výraz gladiátor je odvozen od názvu krátkého meče (gladius), s nímž gladiátoři za časů starověkého Říma často bojovali. Gladiátoři byli často otroci, váleční zajatci a odsouzení zločinci, existovali však i gladiátoři-profesionálové.Plzeň

27. prosince 2010 v 7:58 | Vít Kilián |  Zajímvosti
Plzeň
Plzeň od ZOO
Plzeň od ZOO
Plzeň – znak
Plzeň – vlajka

NUTS 5:     CZ0323 554791
kraj (NUTS 3):     Plzeňský (CZ032)
okres (NUTS 4):     Plzeň-město (CZ0323)
historická země:     Čechy
katastrální výměra:     137,65 km²
počet obyvatel:     171 233 (5.11.2010[1])
rozpočtové výdaje:     6255 [2] mil. Kč (2009)
zeměpisná šířka:     49° 44' 53" s. š.
zeměpisná délka:     13° 22' 27" v. d.
nadmořská výška:     293-452 m m
PSČ:     301 00
zákl. sídelní jednotky:     104
místní části:     31
městské části / obvody:     10
katastrální území:     23
adresa magistrátu:     Magistrát města Plzně
nám. Republiky 1
306 32 Plzeň
posta@plzen.eu
primátor(ka):     Mgr. Martin Baxa (od 2010)

Titanic

26. prosince 2010 v 20:35 | Vít Kilián |  Zajímvosti
R.M.S. Titanic kotvící ve svém doku v Southamptonu.
Základní údaje     R.M.S. Titanic kotvící ve svém doku v Southamptonu.
Majitel:     White Star Line
Domovský přístav:     Liverpool
Zahájení stavby:     31. března 1909[1]
Spuštěna na vodu:     31. května 1911[2]
Uvedena do služby:     10. dubna 1912
Panenská plavba:     10. dubna 1912
Osud:     potopen 15. dubna 1912 po srážce s ledovcem
Poloha vraku:     41°43' SŠ 49°56' ZD
Sesterské lodě:     RMS Olympic, HMHS Britannic
Technická data
Hrubá prostornost (BRT):     46 328 BRT
Výtlak:     52 310 tun
Délka:     269,1 m
Šířka:     28,25 m
Ponor:     10,54 m
Pohon:     29 parních kotlů
3 lodní šrouby
50 000 hp
Palivo:     uhlí
Rychlost:     23 uzlů
Dosah:    
Posádka:     885

Lynyrd Skynyrd

25. prosince 2010 v 8:08 | Vít Kilián |  hudba
2008
2008
Původ     USA Jacksonville, Florida, USA
Žánry     Hard rock
Southern rock
Blues rock
Boogie rock
Aktivní roky     1970-1977, 1987-dosud
Vydavatel     MCA Records, Atlantic Records, Capricorn Records, SPV Records, CMC International, Sanctuary Records, Universal Records
Web     LynyrdSkynyrd.com
Členové
Johnny Van Zant
Gary Rossington
Billy Powell
Ean Evans
Rickey Medlocke
Michael Cartellone
Mark Matejka
Dale Krantz Rossington
Carol Chase
Dřívější členové
Ronnie Van Zant
Allen Collins
Steve Gaines
Leon Wilkeson
Cassie Gaines
Hughie Thomasson
Ed King
Artimus Pyle
Bob Burns
Randall Hall

SFOR

25. prosince 2010 v 8:05 | Vít Kilián |  Zajímvosti
SFOR (zkratka z anglického názvu Stabilisation Force) byla mezinárodní mírová mise pod patronací vojenské organizace NATO mezi lety 1996 a 2004 na území Bosny a Hercegoviny, která měla stabilizovat bezpečnost v oblasti a přispět k ustálení poměrů a rozvoji regionu. Skládala se ze dvou částí (Operation Joint Guard a Operation Joint Forge), které na sebe navazovaly a pokračovaly v práci mise IFOR.

Vánoční pohádka o kouzelných sáňkách

24. prosince 2010 v 7:35 | Vít Kilián |  Pohádka
Vánoční pohádka o kouzelných sáňkách
      Daleko za Polárním kruhem žil čaroděj Famosino. Mezi lidmi byl oblíbený pro svoji dobrosrdečnost - svého kouzelného umění užíval výhradně pro dobro lidí. Přesto se jeho sláva nerozlétla do celého světa. I konání v dobrém úmyslu se totiž může minout úspěchem, a Famosino to za svou třísetletou kariéru věděl lépe než kdo jiný.
      Třeba ty sáňky. Famosino dlouhou dobu pozoroval ztrhané eskymácké ženy, jak se brodí hlubokým sněhem několik mil na trh, vlekouce za sebou pytle s rybami. Litoval muže, kteří vyráželi na lov až k moři a cestou zpátky se raději ze svahů kutáleli, než aby se vyčerpávali chůzí v obtížném terénu. Celé dny se Famosino radil s kouzelnými knihami, severskými bohy i ledními skřítky a nakonec sestrojil nesmírně užitečnou věc: na dvě povoskovaná prkýnka připevnil sedátko a řidítka a tajným zaklínadlem sáně oživil. Z řidítek vykoukly dvě zvědavé oči. Pod nimi se zazubila ústa.
      "Že tady ale máte zimu," zajektaly sáňky.
      "Však se zahřejete," zasmál se Famosino a pustil sáně ze svahu, aby dojely přímo do eskymácké osady. Lidé vzdali čaroději hold a s jásotem začali na sáně nakládat zboží, které mělo putovat na trh.
      "Fuj," ušklíbly se sáňky. "Cítím rybinu."


Tohle je náš stromek

24. prosince 2010 v 7:19 | Vít Kilián |  Jaro,Léto,Podzim,Zima

PS3-PlayStation 3

23. prosince 2010 v 7:36 | Vít Kilián |  Zajímvosti
PlayStation 3 Logo neu.svg

PS3Versions.png
Produktová řada     PlayStation
Datum uvedení     Japonsko 11. listopadu 2006
USAKanada 17. listopadu 2006
Spojené královstvíIrsko 16. března 2007
EUAustrálie 23. března 2007
Typ     Herní & multimediální konzole
Generace     Sedmá
Procesor     Cell Broadband Engine 3.20GHz
Paměťová média     Blu-Ray, pevný disk
Interní kapacita dat     20GB, 40GB, 60GB, 80GB, 120GB, 160GB, 250GB, 320GB (podle modelu)
Připojitelné ovladače     Sixasis, DualShock 3, Move, GunCon 3 a další
Online služba     PlayStation Network
Prodáno kusů     38.1 milionu (30. červen 2010)
Zpětná
kompatibilita     PlayStation (všechny modely)
PlayStation 2 (20GB, 60GB a 80GB modely)
Předchůdce     PlayStation 2

Prince of Persia

22. prosince 2010 v 17:59 | Vít Kilián |  PC hry
Herní stránka

Prince of Persia: Sands of Time, je akční hra s prvky logických hádanek, zobrazena z pohledu třetí osoby (Tomb Raider, MDK). Herní systém dovoluje využívat akrobacii a rozšířené možnosti pohybu hlavní postavy jako jsou různá salta, přemety, běhání po zdech a odrážení se od nich, lezení po lanech, sloupech a různých převisech atpod. Pohyby a ovládání postavy musí hráč dobře zvládnout, dle situace rychle kombinovat a pomocí nich bojovat s nepřáteli, vyhýbat se různým pastím a nástrahám a otevírat si zamčené cesty k dalším lokacím ve hře. Hra je postavena, kromě bojů s nepřáteli a prolézáním po prostorách a lokacích, i na dobře zpracovaných hádankách, které většinou vyžadují hráčovo logické uvažování, orientaci v čase a prostoru a nutí manipulovat s předměty v dané situaci pro úspěšné vyřešení aktuálního puzzlu. Při postupu hrou pomáhá hlavnímu hrdinovi princezna Farah. Často se, ať už z vlastní vůle nebo díky dění náhody, dostane do míst, kam se Prince sám dostat nemůže. Díky tomu jsou obě postavy schopné vzájemně kooperovat na dvou různých místech zároveň a pomáhat jeden druhému při procházení složitými komplexy a scenériemi. Postava princezny Farah je řízena samotnou hrou a hráč ji ovládat nemůže. Spolu s princeznou Farah pomáhá hráči v postupu ještě artefakt "Dýka času", která je důležitým předmětem v celé zápletce daného příběhu. Kromě různých možností při boji s protivníky, dává hráči a jeho postavě schopnost na krátkou chvíli obrátit chod času ve hře. Často se tak využívá hlavně v případech, kdy herní postava umře, nebo v těžkých situacích, kdy už není jiná možnost, jak blížící se nebezpečí odvrátit.

Batman-Temný rytíř

22. prosince 2010 v 17:53 | Vít Kilián |  Zajímvosti
Temný rytíř (The Dark Knight) je americký akční thriller z roku 2008 režírovaný Christopherem Nolanem. Hlavním hrdinou je Batman. Film navazuje na předchozí díl Batman začíná. Jedná se o první film ze série o Batmanovi, který nemá jméno hlavního hrdiny v názvu. Při nácviku divoké jízdy městem nešťastně zemřel, po nárazu do stromu, kaskadér Conway Wickliff (†41). Film obdržel dva Oscary v kategoriích Nejlepší herec ve vedlejší roli (Heath Ledger, oceněn posmrtně) a Zvukové efekty, dále získal šest oscarových nominací za kameru, výpravu, střih, masky, zvuk a vizuální efekty.Film má začínat přesně tam, kde předchozí sbímek Batman začíná končí. Bruce Wayne v kostýmu netopýřího muže jde spolu s poručíkem Jamesem Gordonem z Gothamské policiepo gaunerovi známého převážně podle symbolu; hrací karty s žolíkem, kterou zanechává na místech činu. Vtipálek s prořízlou tváří má v plánu Batmanovi dokázat, že slova Gotham a mír nikdy nebudou stát v jedné větě vedle sebe. Na uvolněné místo po bývalém králi gothamské mafie, Carminu Falconem usedá Sal Maroni a přebírá vládu nad většinou gangů v Gothamu. Na scéně se rovněž objevuje nový státní návladní Harvey Dent, který by rozdanými kartami (i s žolíkem v balíčku)

A mám další rekord

22. prosince 2010 v 14:35 | Vít Kilián |  Zajímvosti
A zas mám rekord.Je v návštěvnosti.Je 14:30 a na mém blogu bylo 105 lidí je se koukněte.
A ještě 2 stovky a bude návštěvnost na 5 tisíc.Tenhle blog je starý necelý měsíc.Jé tisíc měsíc,to se rýmuje.A rekord v kategorii a celkem.Celkem jsem na 9859 místě,v kategorii jsem na 328 místě.Snad se mi to takhle udrží do novýho roku 2011.za 2 dny jsou už vánoce.Myslím že na vánoce ta návštěvnost stoupne.Ale spíš ne.Tak čau. 

Crysis-Warhead a Classic

22. prosince 2010 v 6:34 | Vít Kilián |  PC hry

First-person střílečka Crysis se bude stejně jako Far Cry odehrávat na exotickém ostrově v jižním Pacifiku (ale dočkáte se také oblastí plné mrazu a ledu), kde najednou dochází k zatmění slunce, neboť vetřelci dané místo zmrazili. Neidentifikovatelných létajících objektů si nejprve všimla Čína a Severní Korea, jejichž vlády tam proto vyslaly svou armádu, ale příliš se jim nedaří. Američané se na to už nemohou dívat a vypravují tam svou jednotku pro speciální účely, jejímž členem je i Jack Dunn, do nějž se vtělíte.

Pentagram

21. prosince 2010 v 20:20 | Vít Kilián |  Zajímvosti
Jako pentagram se označuje pěticípá hvězda nakreslená pěti přímými tahy. Je prastarým magickým a ochraným znamením. Slovo pentagram pochází z řeckého slova πεντάγραμμον (pentagrammon), znamenajícího přibližně pět přímek.
[editovat] Pentagram geometricky

Pentagram velmi úzce souvisí s pravidelným pětiúhelníkem. Spojením všech vrcholů pětiúhelníku vzniká právě pentagram. Diagonály tvoří uprostřed opět pětiúhelník. Původní a nový pětiúhelník jsou v poměru zlatého řezu.
[editovat] Výklady pentagramu

    * Symbolika čísla 5 (penta), které přesahuje sílu čtyř základních živlů, pátým živlem je vesmírná energie (život) nebo táké éter. Čísla v závorkách označují síly živlů. Pět je nejsilnější. Živly jsou: voda(3), Země(4), vzduch(3), oheň(2) a vesmírná energie(5).Voda a vzduch mají stejnou sílu.
    * Každý jeho cíp představuje jedno období života (zrození, zrání, dospělost, stárnutí, smrt).
    * Symbol Venuše, bohyně matky (planeta Venuše na své oběžné dráze opíše každé čtyři roky dokonale pravidelný pětiúhelník).
    * Jakožto uzavřená forma byl také někdy symbolem Krista (pět cípů mohlo symbolizovat pět svatých Kristových ran).
    * Symbol směrů vpřed, vzad, vlevo, vpravo a vzhůru (podle postavení planet Jupiteru, Merkuru, Marsu, Saturnu a Venuše).
    * Pentagram otočený vzhůru nohama, čili stojící na jednom cípu a do něj vložená kozlí hlava se nazývá Bafometova pečeť a používá se jako symbol satanismu a ďábla. Tento význam však vznikl až při příchodu církve, která se snažila zničit pohanskou víru.
    * označuje 5 údů člověka:hlava,dvě ruce a dvě nohy

Jsi fanoušek metalu?Jo?

21. prosince 2010 v 18:53 | Vít Kilián
Tak se jukni sem.Mají tam vše.Musím to ještě prošmejdit.No to je asi všechno.Psát co tam mají asi není třeba.Mají totiž toho hodně,to bych psal dlouho.Tak čusky   

Rammstein-Du Hast

21. prosince 2010 v 18:18 | Vít Kilián |  hudba

Hodnocení od KiQa moc děkuju

21. prosince 2010 v 15:52 | Vít Kilián
Hodnotenie pre Víta Kiliana :)
V jednom riadku môžeš získať až 5♥


Tak jsem přišel z tý besítky

20. prosince 2010 v 18:53 | Vít Kilián |  Zajímvosti
Ahoja.Tak teťko jsem přišel z tý besítky.Nejdřív byly šmoulové.Šmoulové měly 3 díly.Brácha hrál v dílu:Princ a žabák.Pak byly naše píšťalky.Před tou naší Superstar byly countra tance.První byla Hanča za Helenu Vondráčkovou.tam měla Sladké mámení.Pak byl Kuba za Michala Davida.Kuba měl Nonstop.Ája a Zuzka za Kubou tančily na ten Nonstop.Pak byly Maxim turbolens.Hádejte co měly.Jestly jste hádaly Jede mašinka tak jste hádaly dobře.Předváděly je:Marek,Jirka a Míra.Marek s Mírou měly vycpaný břicha.Marek a Jirka měly sluneční brejle.No a pak jsem byl já.Hrál jsem toho Gotta.Nejvíc mě štvalo že mi říkaly Gotte nebo Kájo atd.za toho Gotta se mi to moc nepovedlo.I když mámka,táta a ňáký lidi mi chválily.Nevím za co.A pak byly ti Kabáti.V nich jsem hrál i já.Pak mi ňáký lidi mi nepúoznaly za toho Gotta.A pak v šatně si o mě povídala jedna holka z její mámou.Říkala:Ten Gott byl dobrej co?Kačko.A pak Klárka:On je tady.A ona že mi nemohla poznat.No a pak jsem přišel domů a začal psát tenhle článek.Čus.

Blend z metalem

20. prosince 2010 v 13:43 | Vít Kilián |  výrobky v pf

Text a hned potom překlad písně psychosocial

20. prosince 2010 v 13:13 | Vít Kilián |  hudba
Čusky.Teť vám sem dám text songu psychosocial a pak do překladu.V překladu to znamená psychosociální.


Ahoj tohle je můj obrázek do soutěže2

19. prosince 2010 v 8:05 | Vít Kilián

Zíitra máme besítku

19. prosince 2010 v 7:51 | Vít Kilián |  Zajímvosti
No já jsem se nepochlubyl že budem mít vánoční besítku.Prvňáci až tře´táci budou mít šmouly.Lol.A my až páťáci budem mít něco jinýho.Budem předvádět zpěváky a zpěvačky atd.Já jsem vyfasoval kytaristu kabát a Karla Gotta.Paní učitelka mi pokaždý když nacvičujem chválý jak dělam toho Gotta.U těch kabátů se pořádně vyblbnem.Já s Tomem a Bárou budem házet tima vlasama,teda mávat hlavou.Budu mít nafukovací kytaru.Zejtra máme generálku v tělocvičně a pak....Jé já vůl v tělocvičně to bylo v pátek.Zítra už to bude naostro.Celej den budem v liďáku(lidový dům).Až..já nevim to bych musel do pokoje a tam nepudu brácha spí.nechci ho zbudit.Já jsem totiž tele a kopnul bych do něčeho.Já myslim že to končí v 18 hodin.Jo a teťko hraju Shakes a Fidget na 2 servru.Znáte?Ahoj

Diplomek od bilytygrik

18. prosince 2010 v 12:20 | Vít Kilián
..:: Nahrejto.cz ::..
Moc děkuju omlouvám se že jsem neposlal obrázek.

Příběhy od krbového ohně 4. část

18. prosince 2010 v 11:38 | Vít Kilián |  horrory,trapasi,vtipy

Příběhy od krbového ohně 4. část


"Má ještě někdo jiný návrh?" zeptal se Agmin a díval se na nebohého Mala, jemuž se utvořila již třetí boule na hlavě.
"No jakožto zkušený, bývaly zloděj z velkého a slavného města Krátké Pučmánky, bych to mohl zkusit otevřít já." Markus se nabídl a hned si zpoza opasku začal vytahovat pár malinkých železných drátků pokroucených do pravého úhlu. Jako mladý kluk vyrůstal v malém provinčním městečku v dalekém království. Vyrůstal na ulici jelikož neměl ani otce ani matky, vydělával si mnohdy takzvaným chmatáckým způsobem. "Je to myslím bez šance, protože to vypadá jako dost složitý mechanismus, na který můj um nestačí. Nu ale za pokus nic nedáme ne?" Markus začal v zámku škvedlat svými nástroji pro osvobození celé party, ale nic nenasvědčovalo tomu, že by to šlo správným směrem.
"Tak tohle to neotevřu pánové" řekl po chvílí funění a pocení. Všem se protáhly obličeje zklamáním a beznadějí. "Chtěl jsem tedy říct že to neotevřu, protože ta cela otevřená už je."
"Cože?" vyrazili ze sebe všichni překvapením což probralo i Malohnuse z jeho menšího komatu a na všechny se díval s nic nechápajícím výrazem ve tváři (což ale zase u něj nebylo nic neobvyklého, protože orkové nejsou zrovna rasou obdařenou nadměrnou inteligencí).
Markus protáhl ruku ven a otočil kruhovou klikou do leva na což zámek od cely zareagoval zacvaknutím. Dveře od cely se otevřely a tak byli všichni volní.
"Jak je to sakra možné, když nás tu zamkli a teď je to odemčený. Všichni jsme tady byli a viděli jsme to že strážný ty zatracený dveře zamknul"

Příběhy od krbového ohně 3 část

18. prosince 2010 v 9:15 | Vít Kilián |  horrory,trapasi,vtipy

Příběhy od krbového ohně 3 část

Dagobert rozvinul na Agminově stole velkou starou mapu, na které byla zakreslená velká poušť a pak malé palmičky, jenž představovaly zřejmě oázy. Taky na ní byly zakresleny velké města, které čerpaly své bohatství z dálného obchodu a ze zlatých dolů co se v zemi nacházely v nemalém počtu. Agmin začal pozorně mapu sledovat. Poté vzal do ruky červenou tuhu a naznačil na ní dráhu letu.
"Musíme to vzít přes Tjanu, kde je budova alchymistického cechu. Tam můžeme získat palivo pro zbytek cesty do Marakumy. Předpokládám že někde u Tjany nám právě dojde. Budeme mít za sebou v té chvíli dost velkou vzdálenost ale až na trpasličí město Trom Ar asi nikde palivo neseženem."
Dagobert von Gubern jen souhlasně přikývl. Sám již město Tjanu předtím na mapě zakroužkoval.
"Marakuma je velké město, proto jsem vzal i jeho mapu abychom věděli kde je hlavní palác" von Gubern pak rozvinul ještě jednu mapu, jen o trochu menší než ta první. Byly na ní ilustrované obrázky domů, mezi kterými byla zakreslena pravidelná síť ulic i se svými jmény. Všechny ty ulice a malé uličky, směrovali k velkému paláci jenž byl zakreslen na mapě obdivuhodně detailně.
"Skvělé Dagu. S tvými mapami se nikde neztratíme" zasmál se Bagoun a vyfoukl při tom sloup dýmu.

Příběhy od krbového ohně 2část

18. prosince 2010 v 7:58 | Vít Kilián |  horrory,trapasi,vtipy

Příběhy od krbového ohně 2část

Všude po okolí se válely cáry hadrů a zlomené šípy. Kdokoliv se pokoušel obsadit Severín, musel bojovat. Když to tady Agmin opouštěl, nechal na stráži deset trpaslíků a dva muže z Bašty. Po tom co Severín přepadli lovci odměn, v domnění že jde o doupě lupiče Špatnozuba, nemohl nechat věž bez náležité ochrany. Byli to dobří chlapi a trpaslíci a jen doufal že jsou ještě naživu. Z věže zůstal už jen základní oblouk a v něm zuřil požár. Žár z něho sálal a tak se k věži nemohli dostat blíže než na dvacet metrů. Ohořelé sutiny se válely všude kolem a mezi nimi bohužel našli i kostry dvou trpaslíků.
"Tohle není dobrý Agmi" řekl do ticha Celestýn "Vypadá to na práci těch zas..ných žoldáků co jsme je poškádlili cestou sem."
"Musíme se co nejdřív vydat do Bašty." vybídl von Gubern. "Vraťme se rychle k lodi. Bašta může být klidně v obležení!"
"Máš pravdu Dagoberte. Tady už jsme přišli pozdě, ale v Baště jsou rodiny posádky a těm se nesmí nic stát!

Příběhy od krbového ohně 1část

18. prosince 2010 v 7:46 | Vít Kilián |  horrory,trapasi,vtipy

Příběhy od krbového ohně 1část

Uprostřed malinkého údolí, které bylo obklopené vysokými a zasněženými horami, leželo jedno malinkaté městečko. Ono to nebylo ani městečko ale spíše něco jako rozměrnější víska. Někteří zlí jazykové dokonce říkali, že to bylo jen uskupení štamgastů kolem jedné hospody, když už se jim nechtělo denně šlapat tam a zase zpět z jejich samot na úpatí hor. Přes toto malé líbezné městečko-vesnici, vedla nejedna důležitá cesta, která spojovala mohutné říše a malinkaté královstvíčka. Hospoda, jenž se vněm nacházela a kolem které se zde odvíjely všechny důležité i nedůležité záležitosti, neměla z těchto zřetelných důvodů nouzi o návštěvníky. Zkrátka bylo vždy narváno až po střechu, jak se říká a většinou si nebylo kde sednout, stoupnout či za co viset. Návštěvníci téhle hospody byli věru různí. Například gnómové co cestovali do svých měst za vědou, poznáním a taky za ženskýma. Trpaslíci co hledali zlato, železo či jiné drahé rudy, co by jim zajistily doživotní přísun piva. V neposlední řadě ji ale navštěvovali také lidé co se hnali za orky a orkové co se hnali za lidmi. Zde však nebylo nikdy většího problému (kromě neustálých bitek a vražd), protože všichni svorně uznávali nepsanou neutralitu tohoto malého údolí. Proto zde nebyl tak velký problém aby jste viděli, jak se zde opíjí člověk s orkem a trpaslíkem dohromady, přičemž zpívají písničku. Lidé většinou zpívali o slávě, trpaslíci zase o zlatě, stříbře, mědi, železu no atak dále, nu a ork hlavně o krvi a válkách. Můžete namítat že zpívali každý o něčem jiném, ale myslím že v těch vzácných a krátkých chvílích to bylo úplně jedno.

Lukáš a Radek 2 část

17. prosince 2010 v 13:32 | Vít Kilián |  horrory,trapasi,vtipy

Lukáš a Radek 2 část

Tak si ještě chvilku povídal s mamkou.Ale pak jeho mámě zavolal jeho táta.Radkovo táta:Kde seš?Už na tebe čekám.Radkovo mámka:Jé já zapoměla já se tu vybavuju z Radkem.Už jdu vydrž.Radkovo táta:Jo tak běž.Radek:Co chtěl?Rakova máma:Nic.Já už musím ahoj.Radek:Ahoj.
Lukáš:Hele Radku kam půjdem?Radek:Nevim.Lukáš:Nechceš jít ke mně?radek:Tak jo.

Lukáš a Radek

17. prosince 2010 v 6:30 | Vít Kilián |  horrory,trapasi,vtipy

Lukáš a Radek 1.část

Lukáš s Markem to jsou nejlepší kamarádi.Kamarádí spolu od školky.Kamarádí spolu až do těť.Oboum dvou je 16.Oba chodí spolu do stejný třídy.Stalo se to dnes.Šly do školy jako normálně.Radek vtával dlouho tak pro něj Lukáš došel.Po cestě si povídaly.Radek:Tak co těšíš se na vánoce?Lukáš:Jasně proč by ne?Na to jsi se mě ptal asi už po šestý.Potkaly paní Ziegrovou.Nesla dvě tašky.Lukáš se zeptal jestly nechce s nima pomoct.Radek:Co blázníš?Musíme do školy.Lukáš:Noa,já té paní pomůžu.Radek:Tak já taky.A tak jí pomohly a paní jim poděkovala.Ale ve škole to bylo jinak.Paní učitelka jim vynadala že přišly pozdě.Lukáš:Paní učitelko Radek za nic nemůže já jsem ho donutil aby pomohl paní Ziegrový.Paní učitelka:Lukáši,Lukáši.Dobře pomáhaly jste tak vám nedám poznámku.Ale přístě přiďtě včas.Lukáš a Radek:Ano paní učitelko.O přestávce si četly časopis s autama.Lukáš:Hele tohle bych chtěl.Radek:Já tohle.Radek:Dík žes to vzal na sebe.Lukáš:Není zač,stejně nás nechala.pa kzačla hodina chemie.Rade:Jéé chemie,tu tak nesnáším(povídal si pro sebe).Paní učitelka.Tak a smícháme tuhle zelenou s touhle modrou.Buch.začlo se s toho kouřit a buchlo to teda udělalo to ránu.

Vtipnej Joe

16. prosince 2010 v 18:17 | Vít Kilián |  horrory,trapasi,vtipy
Ahoj tak jsem se rozhodl že napíšu teťko ňákej vtipnej článek.Teťko budu Joe.
Joe je známí svíma vtipama širokodaleko.
Joe jako vždy šel do hospody pít pivo a vyprávět vtipy.To ale nevěděl co ho čeká za trapas.Joe je teďko v hospodě.Joe:tak já vám povídám,blééé(začal blejt),já si dám ještě pár piv.Joe:Hospodckej!!Nalej mi půlitr Gambrinusu.Hospodckej:Kolik tih piv si ještě dáš ty milovníku piva a vtípků.Joe:Já nevim?No vim nebo(je totiž až moc opilej) nevim(ptá se hopody)?Hospoda:dej si kolik chceš,nalej si ještě dvě piva (vykřikovaly)atd.Když si Joe šel pro to pivo prásknul sebou o zem.Karel:Co pak je?Joe:pleadsd.Jirka:Vždyť sotva mluvý.Hospoda:Ha,ha,ha,ha,ha!!!!!!!Joe se docela strapnil ale to neni vše.

Zmrzlá Eva

16. prosince 2010 v 17:07 | Vít Kilián |  horrory,trapasi,vtipy
Tak tohle jsem vymyslel já.Neni to za moji osobu je to za ňákou Markétu.

Zmrzlá Eva

Před dvěmy lety jsme jely na dovolenou.Bylo tam super počasí 26 stupňů.Asi 2 den se ochladilo a začlo mrznout.Bylo -26 pod nulou.Všichni co byly na pláži nastydly.A moje kamarádka Eva dostala kašel.Bylo to brutální ochlazení.Já:Evo?Nechceš teplej čaj?Eva:Eee.Mamka:Evo nechceš čaj?Já:Mami nechce.Mamka:Neptám se tebe...(v tom jí do toho vtrhnu)Už jsem se jí ptala,nechce.Eva:Nebo výte co?Já si ho dám.Mamka:S čím?Eva:Dám si jablkový.Mamka:Dobře.Táta se vrátil od lékaře.Zeptal se co má koupit za léky.My je totiž zapoměly doma.A z ničeho nic prasklo okno.

Děkuju za vaši návštěvnost :)) ...Doufám že se sem zase někdy vrátíš :))...Jukni klidně do Archívu :) Možná tam najdeš něco co budeš potřebovat :) .. pokud se ti tu nelíbilo klikni /SEM/ žádnej vir jen prostě vypadneš z mého blogu když se ti tu nelíbí ;)